Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Saugos konspektai

Saugos konspektai (43 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Žmonių sauga (33)

  Darbų saugos veiksniai ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. ES (Europos sąjungos) direktyvų harmonizavimas. Profesines rizikos vertinimo pagrindai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė, socialinė partnerystė. Darbdavių mokymas ir atestavimas. Atsakomybės formos pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikavimas. Lengvo NA (nelaimingo atsitikimo) tyrimas. Sunkiųjų ir mirtinųjų NA (nelaimingų atsitikimų) tyrimas. Traumatizmo analizės metodai ir koeficientai. Darbo ir poilsio laikas. Moterų ir jaunimo darbas. Jaunimo darbas. Gamybinės aplinkos meteorologinės sąlygos. Gamybinės dulkės. Dulkėtumo mažinimo būdai. Kenksmingos cheminės medžiagos. Darbo vietų apšvietimas. Triukšmas ir jo įtaka žmogui. Gamybiniai virpesiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Elektra. Elektros srovės paveikus žmogaus organizmą. Patalpų kvalifikacija pagal elektros srovės poveikį. Jonizuojančioji spinduliuotė. Radiacija. Elektromagnetinė spinduliuotė. Stresų įtaka saugiam darbui.
  Sauga, konspektas(17 puslapių)
  2009-12-07
 • Žmonių sauga ir ergonomika (3)

  Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Darbų saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas, instruktavimas. Atsakomybės formos pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe. Jų klasifikacija. Traumatizmo analizės metodai ir koeficientai. Darbo higiena. Meteorologinės darbo aplinkos sąlygos. Jų įtaka žmogui. Higieninis normavimas. Gamybinės dulkės. Jų savybės. Higieninis normavimas. Kenksmingos cheminės medžiagos. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Higieninis normavimas. Darbo vietų apšvietimas. Apšvietos būdai ir sistemos. Higieninis normavimas. Triukšmas. Jo charakteristika. Poveikis žmogui. Higieninis normavimas. Gamybiniai virpesiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Apsauga nuo jos. Poveikis žmogui. Elektromagnetinės spinduliuotės. Poveikis žmogui. Ergonomikos principai. Ergonomikos samprata. Istorinė vystymosi apžvalga. Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. Ergonominio tyrimo metodologija. 10 ergonomikos fizinių principų. 10 ergonomikos pažinimo principų. Darbinių sistemų ergonominė samprata. Darbinių sistemų charakteristikos. Darbinių sistemų projektavimas. Gaisrinė sauga. Degimo sistemos ir procesai. Gamybos procesų gaisrinė klasifikacija. Statybinių medžiagų ir konstrukcijų degumas. Statybinių konstrukcijų atsparumas ugniai. Žmonių evakuacija iš pastatų. Gaisrų gesinimo būdai ir medžiagos. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Gaisro signalizacija ir ryšiai.
  Sauga, konspektas(24 puslapiai)
  2007-02-07
 • Žmonių sauga ir ergonomika (6)

  Elektros srovės poveikis žmogui. Pirmoji pagalba nukentėjusiajam. Elektros srovės poveikis žmogui. Pirmoji pagalba nukentėjusiajam. Pramoninio elektros traumatizmo priežastys. Visi sužalojimai elektros srove skirstomi. Išlaisvinti galima keliais būdais. Apsauga nuo statinės elektros ir žaibo. Apsauga nuo statinės elektros. Apsaugojimo nuo elektrinio lauko būdai. Apsauga nuo žaibo. Degimo ir sprogimo procesai. Degimas ir gaisras. Savaiminis užsiėmimas. Gaisrų gesinimo būdai. Pastatų atsparumas ugniai. Ekstremalios meteorologinės sąlygos ir žmonių elgesys jų metu. Pagrindinės užkrečiamos ligos. Teisiniai darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai. Europos Sąjungos (ES) direktyvos. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas ir instruktavimas. Potencialiai pavojingi įrengimai. Pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos (DSS) kontrolė ir socialinė partnerystė. Atsakomybės formos, pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingų atsitikimų tyrimai. Fizinė, pažinimo ir socialinė ergonomika. Pagrindiniai ergonomikos principai.
  Sauga, konspektas(10 puslapių)
  2007-03-01
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
Puslapyje rodyti po