Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Darbo aplinkos vertinimas: kosmetologo darbo aplinka

Darbo aplinkos vertinimas: kosmetologo darbo aplinka

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Ergonomikos samprata. Sistema "Žmogus-mašina-aplinka". Ergonomikos tikslai ir metodai. Ergonomikos sudėtis ir struktūra. Ergonomikos tyrimo metodai. Svarbiausi fiziologiniai ir psichofiziologiniai rodikliai. Žmogaus fizinės galimybės. Energijos sąnaudos. Darbo efektyvumo didinimas. Profesinio perkrovimo sindromas. Profesinio perkrovimo sindromo priežastys. Darbo erdvės ir darbo vietos projektavimas. Darbo pozos ir charakteristikos. Minimali erdvė. Reikalinga dirbantiems įvairiose pozose. Žmogaus psichinės savybės. Kosmetologo darbo vieta. Darbo vietai keliami reikalavimai. Svarbiausių higieninių rodiklių reikalavimai. Rekomenduojamos gyvenamųjų ir viešosios paskirties pastatų įvairių patalpų temperatūrų vertės šildymo sezonu. Stebėjimo rezultatai ir jų lyginimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas
Darbo intensyvumas per pastarąją dekadą augo. 2000-siais daugiau kaip pusė darbuotojų juto laiko spaudimą ir griežtus terminus mažiausiai ketvirtyje savo darbo laiko. Darbo intensyvumas tampriai koreliuoja su sveikatos problemomis ir nelaimingais atsitikimais darbe.
2000 metais atlikto Trečiojo Europos Tyrimo apie darbuotojų darbo sąlygas rasta, kad 57% nenuolatiniame darbe dirbančiųjų ir 42% nuolatiniame darbe dirbančiųjų dirba skausmingoje ir nepatogioje padėtyje, 38% nenuolatiniame darbe dirbančiųjų ir 29% nuolatiniame darbe dirbančiųjų dirba triukšmingoje aplinkoje, 66% nenuolatiniame darbe dirbančiųjų ir 55% nuolatiniame darbe dirbančiųjų darbe atlieka stereotipinius judesius. Dažniausios su darbo sąlygomis susijusios sveikatos problemos yra:
1. nugaros skausmas (33%);
2. stresas (28%);
3. kaklo ir pečių raumenų skausmas (23%).
Žinant, kad Europos Sąjungos šalyse 2000 m. dirbo 159 milijonai žmonių, šios problemos tampa labai aktualios. Standartiškai šios sveikatos problemos yra siejamos tik su blogomis darbo sąlygomis. Išlieka per dideli fizikiniai stresoriai (triukšmas, vibracija, temperatūros, kenksmingos medžiagos) ir bloga darbo ergonomika (skausminga nepatogi kūno padėtis, per dideli krūviai). Skeleto-raumenų sistemos sutrikimų dažnėjimas yra tampriai susietas su nuovargio didėjimu. Tačiau paskutiniu laikotarpiu pastebimas darbo specifikos pokytis – vidutinio darbuotojų amžiaus didėjimas, daugiau dirbančių moterų, pakitęs darbo organizavimas – iškelia naujas sveikatos problemas.

Darbo tikslas: Įvertnti kosmetologo darbo aplinką.

Uždaviniai:
1. Pateikti teorinius kosmetologo fizinės, psichinės darbo aplinkos bei darbo judesių ir pozų būsenos ypatumus.
2. Stebėti kosmetologo darbo aplinką ir darbo judesių bei pozų būseną.
3. Savo pastebėjmus lyginti su teoriniais – higieniniais reikalavimais.

Tyrimo objektas: kosmetologo darbo aplinka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos referatas
KategorijaSauga
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis336.64 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. S.
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo aplinkos vertinimas kosmetologo darbo aplinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. S.
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą