Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo įvertinimas

Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Technologinio proceso aprašymas. Gaminių dažymo cechas su dažų paruošimo skyriumi. Sprogimo ir gaisro pavojų gamyboje. sukeliančių medžiagų savybių analizė. Aparatų gaisrinio pavojingumo ir sprogimo pavojaus laipsnio įvertinimas. Galimos avarijos ir prevencijos priemonės. Gaisro plitimo galimybės. Pradiniai duomenys kategorijai nustatyti pagal gaisro arba. Sprogimo ir gaisro kilimo pavojų. Profilaktikos priemonės , mažinančios. Sprogimo ir gaisro pavojų bei aplinkos taršą. Bendrosios išvados.

Ištrauka

Dažymo cechas skirtas automobilių ir traktorių metalinių detalių dažymui ir džiovinimui. Prieš dažant detales, jų paviršiai yra nuvalom ir nuriebalinami. Reikiamas dažų kiekis yra ruošiamas cecho dažų paruošimo skyriuje, skiedžiant dažų pusfabrikatį atitinkamu skiedikliu(tirpikliu). Automobilių detalių dažymui yra naudojami dažai, pagaminti iš nitroceliuliozės ir gliptalio dervų mišinio, skiedžiant jį acetonu. Traktorių detalėms dažyti naudojami sintetinės poliesterinės dervos dažai, skiedžiant juos benzolu. Dažų paruošimo, o tai pat dažomų detalių ruošimo technologijos yra tos pačios visoms detalėms. Principinė technologinė schema yra pateikta a paveiksle, o cecho plano skerspjūvis b paveiksle.
Dažų paruošimo skyriuje reikiamas skiediklio kiekis siurbliu 1 per matuoklį 2 yra tiekiamas į mentinę maišyklę 3 . Tuo pat metu į maišyklę 3 iš laikymo patalpos 4 yra tiekiamas dažų pusfabrikatis, susidedantis iš 70% dervos ir 30% skiediklio. Maišyklėje 3 , jei nepertraukiamai veikiant (kai ruošiami automobilių dažai, maišyklė kaitinama karštu vandeniu iki 40 C, o kai traktorių dažai, šildoma iki 60 C) , vykdome dažų pusfabrikačio skiedimą iki tinkamų naudojimui dažų. Tinkami naudojimui dažai turi turėti 20% dervos ir 80% skiediklio. Maišyklėje 3 paruošti dažai išcentriniu siurbliu 5 yra tiekiami per filtrą 6 , kuris išvalo juos nuo kietų priemaišų, į talpas 7. Iš talpų dažai be perstojo siurblio 8 pagalba uždara žiedine linija 9 cirkuliuoja iki dažymo kameros ir atgal.
Metalinės detalės, skirtos dažymui , yra tiekiamos iš gretimų cechų į aikštelę 13 . Čia detalės yra pakabinamos ant konvejerio 10, kuris tiekia jas į kamerą 12 mechaniniam ir cheminiam valymui nuo užteršimo rūdimis ir nuriebalinimui. Cheminis paviršiaus valymas yra vykdomas silpnu fosforo rūgšties ir paviršiaus aktyvių medžiagų vandeniniu tirpalu. Po to nuvalytos ir nuplautos detales konvejeriu 10 yra paduodamos į džiovinimo kameras 11. Nuvalytos ir išdžiovintos detalės toliau yra paduodamos į dažymo kamerą 17 per angas galinėse jos sienose kamera 17 turi 2 pozicijas darbo vietas dažyti detales puliverizatoriumi. Į kiekvieną puliverizatorių lanksčiu vamzdynu 18 yra tiekiami dažai iš recirkuliavimo žiedo 9 , o atskira linija tiekiamas suspaustas oras. Puliverizatoriaus (išpurškėjo) našumas, dažų išpurškėjo skersmuo ir naudojamas slėgis pateikti lentelėse.
Dažymo kamera turi ištraukiamą ventiliaciją. Iš jos išsiurbiamas oras valomas nuo dažų dalelių ir pereina per vandens filtrą. Dažymo kameros matmenys, purkštuvo našumas ir visi kiti reikalingi parametrai pateikti lentelėse. Dažymo vario gaudikliais, profilaktiškai kartą per savaitę ir kas pusę pamainos kasdiena.
Po dažymo detalės patenka į džiovinimo kamerą 15. Džiovinimo kamera turi termoizoliacinio tipo, elektra ar dujomis šildomus kaitintuvus, uždengtais skydais 16 . Maksimali šildymo temperatūra yra 300 C džiovinant automobilių detales ir 400C džiovinant traktorių detales. Džiovinimo kamera turi traukos ventiliaciją. Kameros tūris ir bendras vienu metu džiovinamų detalių plotas nurodytas lentelėje. Džiovinant automobilių detales išsiskiria acetono garai, o traktorių – benzolo garai. Išdžiovintos detales konvejeriu paduodamos į aikštelę 14 ir toliau transportuojamos į cechus vežimėliais. Įrangos išdėstymo planas dažymo ceche bei dažų paruošimo skyriuje pateikti schemose, duomenys lentelėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-12-09
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis76.49 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. R. Mačiulaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo ivertinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. R. Mačiulaitis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą