Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Daugiaaukščių namų gaisrai

Daugiaaukščių namų gaisrai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Daugiaaukščių namų gaisrai. Daugiaaukščių namų gaisrai Lietuvoje, jų priežastys ir pasekmės. Gaisrai užsienyje, jų priežastys ir pasekmės. Priešgaisriniai reikalavimai daugiaaukščiams pastatams Lietuvoje. Didžiųjų gaisrų scenarijai pasaulyje. Gaisro scenarijus The Madrid Windsor Tower pastate. Gaisro scenarijus gaisro First Interstate Bank, Los Andžele (1988 gegužės 4). Gaisro scenarijus One Meridian Plaza pastate (1991 metų vasario 23 diena). Išvados ir pasiūlymai. Priešgaisrinių reikalavimų vykdymas realybėje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mano baigiamojo darbo tikslas yra pristatyti priešgaisrines problemas susijusias su daugiaaukščiai pastatais Lietuvoje ir už jos ribų, ieškoti šių problemų sprendimo būdo, išnagrinėti su tuo susijusius įstatymus. Šį tikslą galima pasiekti nagrinėjant užsienio ir Lietuvos šaltinius, galiojančius įstatymus susijusius daugiaaukščiais pastatais.
Po nepriklausomybės atgavimo naujų daugiabučių namų statyba vyko praktiškai tik Vilniuje, o štai Klaipėdoje ir Kaune buvo vienas kitas projektas. Nuo kokių 2003-2004 m. ir ten situacija pasikeitė ir ne tik ten. Daugiabučiai pradėjo dygti Šiauliuose, Mažeikiuose ir kai kuriuose kurortiniuose miesteliuose. Šiais laikais didieji Lietuvos miestai daugiaaukščius pastatus skaičiuoja dešimtimis. Dėl padidėjusio pragyvenimo lygio, jauni žmonės pradėjo masiškai emigruoti iš mažų miestelių ir kaimų į didžiuosius Lietuvos miestus. Atsirado didesnė paklausa gyvenamųjų pastatų. Dėl to prasidėjo greitas naujų daugiabučių namų statybų augimas. Todėl turėtumėme atkreipti didelį dėmesį į šių pastatų saugumą ir priešgaisrinių reikalavimų laikymąsi, o ypač po tragiškų daugiabučių gaisrų Lietuvoje ir ne tik.
Lietuvoje į priešgaisrines problemas atkreiptas didelis dėmesys po Vilniuje gegužės 11 dienos tragiško gaisro, kuris nusinešė 6 žmonių gyvybes.. Apie tai rašė visi Lietuvos dienraščiai. Todėl buvo patikrinta ir kitų daugiaaukščių gyvenamųjų pastatų priešgaisrinė būklė. Ir kaip buvo nuogąstauta dauguma iš patikrintų pastatų neatitiko net minimalių reikalavimų.
Dažnai pastatų išplanavimas yra sudėtingas, perdangų konstrukcijos kerta įvairūs santechniniai įrenginiai, elektros ir telekomunikacijų linijos, durys taip pat nebūna visiškai sandarios . Dažniausia mirties priežastis tokio tipo pastatuose yra apsinuodijimas dūmais. Nes žmonės gindami savo nuosavybę aklinai uždaro ar užrakina balkonuose esančius evakuacinius liukus, nereikalingais daiktais užstato evakuacijos kelius ir mašinomis gaisrinius privažiavimus ir hidrantus. Taip pat būtų galima paminėti, kad pusė Lietuvoje esančių priešgaisrinių tarnybų neturi įrangos gaisrams gesinti aukštuminiuose pastatuose. Bet tokiems gaisrams gesinti reikalinga ne tik įranga, bet ir atitinkama pareigūnų kvalifikacija. Reikia organizuoti daugiau pratybų tokiuose pastatuose, bet deja įstatymai neleidžia to daryti gyvenamuosiuose pastatuose, taip kaip ir jie neleidžia kontroliuoti kai kurių priešgaisrinių reikalavimų laikymosi.
Ši opi problema egzistuoja ne tik Lietuvoje. Skaudžių pavyzdžių galima sutikti ir kitose šalyse kilusiais gaisrais. Štai, kad ir1988 metais kilęs daugiaaukščio banko gaisras Los Andžele, sekantis 1991 metais 38-aukščio banko gaisras Filadelfijoje,2001 rugsėjo 11 dieną po teroristų išpuolio ugnis visiškai sunaikino World Trade Center daugiaaukščius ir 2005 metais kilęs 32-aukščio Windsor Tower Madride (Ispaija) gaisras, suniokojąs šį didįjį milžiną [paveikslėlis nr.1].
Tai toli gražu ne visi mūsų išvardinti gaisrai pasaulyje. Mokslininkai šią skaudžia problemą bando spręsti jau seniai, kaip sumažinti degančių pastatų ugnies plitimo greitį, nuodingų dūmų plitimo greitį ir dar daugiau gaisro metu daugiaaukščiuose kylančių problemų. Šias problemas mes ir bandysime panagrinėti palyginant teises aktus ir pavyzdžius su užsienio valstybėmis. Gal mes galėtumėme pasimokinti iš kitų valstybių nelaimių ir jų sukurtais sprendimo būdų pavyzdžių šioms nelaimėms mažiti, o ne iš savo šalies daugiaaukščių pastatų gaisrų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-10-12
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.09 MB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasŠukys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daugiaauksciu namu gaisrai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • Šukys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą