Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Vartotojų sauga

Vartotojų sauga

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vartotojo sauga. Vaikų traumos ir nelaimingi atsitikimai. Pagrindinės rizikos zonos. Informacinė pagalba dėl apsinuodijimų. Ką vaikai mano apie saugą? Saugos mokymas. Gyvenimo kokybės ir aplinkos kokybės sąsajos. Aplinkos kokybės problemos, iškilusios dėl vartojamosios veiklos, bloginančios gyvenimo kokybę. Išvados.

Ištrauka

Vartotojų visuomenė, pasiekusi didžiausių gamtos turtų naudojimo mastų, savo reikmėms tenkinti sūkurusi pramoninius kompleksus, išplėtojusi susisiekimo ir ryšio sistemas, suvokė, kad pakeista aplinka darosi netinkama žmogui gyventi. Dėl ūkinės veiklos aplinkoje susikaupę teršalai yra pavojingi žmogaus sveikatai, urbanizuotoje aplinkose vis sunkiau tenkinti rekreacinius poreikius, mokslo atradimai gali būti panaudoti karo tikslams... Žymus gamtos tyrinėtojas Žakas Ivas Kusto yra pasakęs: "Kadaise gamta gąsdino žmogų, o šiandien žmogus gąsdina gamtą." Tą, kas per milijoną metų susiformavo gamtoje (oras, vanduo, miškai, gyvūnai ir kt.), žmogus sugebėjo pažeisti, suardyti per šimtmetį. Kad gyventume sveikoje ir saugioje aplinkoje, iškilo būtinybė peržiūrėti vertybių sistemą ir keisti gyvenimo būdą. Žmonija pasirinko darnaus vystymosi kelią.

Darnus vystimasis – pasaulio visuomenės vystymasis siekiant taip organizuoti žmogaus ūkinę veiklą, kad ji nekenktų gamtai, išmintingai derinant aplinkosaugos, ekonominius ir socialinius visuomenės tikslus. Svarbiausias darnaus vystymosi tikslas – užtikrinti tinkamą gyvenimo kokybę dabartinei ir ateinančioms kartoms, neperžengiant leistinų poveikio aplinkai ribų. Mėginama susieti du skirtingus visuomenės gyvenimo procesus: "vystimasis – progresas – augimas" ir "stabilumas – saugumas – aplinka". Darnaus vystymosi nuostatos turėtų tapti kiekvieno iš mūsų pagrindiniu principu priimant sprendimus, renkantis prekes, keičiant gyvenamąją aplinką ir dalyvaujant visuomeninėje veikloje. Svarbu tai, kad neliktume abejingi žmonių veiklai keičiant aplinką, kad aktyviai spręstume iškilusias problemas, kurtume sveiką, jaukią, švarią, saugią aplinką.

Esminė darnaus vystymosi ypatybė – integralumas, visuminis požiūris į visas visuomenės gyvenimo sritis (ekonomiką, kutūrą, politiką, socialinę sritį) ir aplinką, jos apsaugą. Nesaikingas vartojimas ir nesaikinga jį tenkinti gamyba lemia aplinkos taršą, niokoja ir skurdina gamtą. Todėl šiuo metu vienas svarbiausių vartojimo kultūros ugdymo uždavinių – padėti mokiniams suvokti vartojimo ir aplinkos kokybės sąsajas, atskleisti vartojimo ekologinius ir kultūrinius aspektus. XXI amžiaus vartotojas jau negali apsiriboti prekių kokybės klausimų nagrinėjimu, nes suvokdamas aplinkos kokybės problemas, gamtonaudos ekologinius, ekonominius ir socialinius aspektus kaip vieną visumą, jis pasirenka aplinką tausojantį gyvenimo būdą ir aplinkai palankią vartojamąją veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-15
DalykasSaugos referatas
KategorijaSauga
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.14 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasG. Jonaitienė
Švietimo institucijaKauno šv. Mato vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotoju sauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno šv. Mato vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • G. Jonaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą