Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Evakavimo organizavimas ir evakuotų žmonių priėmimas į VGTU patalpas

Evakavimo organizavimas ir evakuotų žmonių priėmimas į VGTU patalpas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Reguliuojančios organizacijos struktūra. Evakuotų gyventojų surinkimo punktų organizavimas. Gyventojų priėmimo tvarka. Gyventojų evakavimo planavimas. Gyventojų evakavimo ypatybės karo grėsmės ar karo atveju. Gyventojų teisės evakavimo metu. Gyventojų pareigos evakavimo metu. Priedai (11).

Ištrauka

Ignalinos AE yra vienintelė atominė elektrinė Lietuvoje. 1998 m. ji pagamino 77,2 % visos elektros energijos. Lietuvos ekonomikai labai didelę įtaką turi stabili ir saugi Ignalinos AE eksploatacija. IAE veikia du energetiniai blokai, kurių eksploatacija buvo pradėta atitinkamai 1983 ir 1987 metais. Abu blokai yra SSRS suprojektuoti RBMK tipo reaktoriai, kurie skiriasi nuo šio tipo reaktorių veikiančių Rusijoje ir Ukrainoje. Kiekvieno IAE reaktoriaus vardinė galia yra 4800 MW(šil.) ir 1500 MW(el.). Ignalinos AE buvo pastatyta kaip dalis SSRS Šiaurės – Vakarų energetinės sistemos. Šiuo metu reaktoriai eksploatuojami 4200 MW(šil) galia. Iškart po Černobylio avarijos buvo įgyvendintos pirmosios tarptautinės RBMK tipo reaktorių saugos įvertinimo programos, be to pagal dvišales iniciatyvas buvo pradėta nemažai darbų, siekiant nustatyti pirmaeiles saugos pagerinimo darbų kryptis ir sritis, kuriose reikia atlikti papildomą esminę saugos analizę.

1994 metais Londone Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Ignalinos AE ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) pasirašė sutartį dėl subsidijų suteikimo iš Branduolinės saugos sąskaitos (Nuclear Safety Account - NSA). Šių subsidijų lėšos buvo panaudotos saugos pagerinimo projektų finansavimui. Šių projektų tikslas – padėti įgyvendinti saugos pagerinimo programas ir užtikrinti saugos gerėjimą visą atominės elektrinės eksploatacijos laiką. Lietuvos vyriausybės institucijos sutiko su Sutartyje dėl Subsidijų Suteikimo nurodytomis sąlygomis, pagal kurias Ignalinos AE 1-ojo bloko eksploatacija turėjo būti nutraukta, kai reikės pakeisti kanalus dėl tarpelio tarp kuro kanalų ir grafito klojinio užsidarymo. Taip pat, panaudojant NSA lėšas, buvo atlikta išsami Ignalinos AE saugos analizė, parengtos Saugos analizės ataskaita (Safety Analysis Report - SAR) bei jos recenzija. Pagal sutarties sąlygas buvo sudaryta Branduolinės saugos žiuri, kuri turėjo kontroliuoti atliekamus tyrimus, tikrinti jų rezultatus ir teikti savo rekomendacijas.

Iki 1994 metų Ignalinos AE neturėjo formalios licencijos eksploatacijai. Nuo 1994 m. išduodami kasmetiniai leidimai blokų eksploatacijai. Leidimai buvo išduodami atlikus kasmetinį remontą po to, kai Ignalinos AE pateikdavo visus atitinkamus dokumentus, VATESI atlikdavo jų peržiūrą ir priimdavo sprendimą. Pagal sutarties su EBRD sąlygas Ignalinos AE 1-ojo bloko eksploatacija po tam tikro laiko galėjo būti tęsiama tik tuo atveju, jei VATESI išduos atitinkamą licenciją. 1998 metais VATESI išdavė leidimą eksploatuoti Ignalinos AE 1-ąjį energetinį bloką iki licencijos eksploatacijai išdavimo. Dėl pavėluoto SAR parengimo ir atsilikimo vykdant saugos gerinimo priemones, sprendimo dėl licencijos išdavimo data buvo nustatyta 1999 metų gegužės 17 diena, tačiau tuo laiku dar ne visos priemonės buvo įvykdytos ir 1-asis blokas buvo sustabdytas. Šiuo metu visos priemonės įgyvendintos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis1.23 MB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasRomualdas Dubonis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Evakavimo organizavimas ir evakuotu zmoniu priemimas i VGTU patalpas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Romualdas Dubonis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą