Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimas (2)

Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Gaminių dažymo cecho su dažų paruošimo skyriumi trumpas proceso aprašymas. Sprogimo ir gaisro pavojų gamyboje sukeliančių medžiagų savybių išanalizavimas. Benzenas (benzolas). Acetonas. Nitroceliuliozė. Galimos avarijos priežasčių numatymas ir prevencijos priemonių pasiūlymas. Aparatų, iš kurių eksploatavimo metu degios medžiagos iš dalies pašalinamos į atmosferą. Aparatų irimo priežasčių analizė, apsaugos priemonės. Vamzdynų užteršimo priežastis ir apsauga nuo degių nuosėdų. Filtrų užteršimo priežastis ir jų priešgaisrinė profilaktika. Aparatų ir kito technologinės įrangos apsauga nuo sprogimo gaisro atveju. Dažymo priešgaisrinė profilaktika. Degių skysčių transportavimo priemonių priešgaisrinė sauga. Aparatų su kintamų skysčio lygių priešgaisrinė profilaktika. Degių medžiagų saugojimo priešgaisrinė profilaktika. Galimų technologinių užsidegimo šaltinių atsiradimo priežasčių numatymas. Galimų gaisro plitimo kelių įvertinimas. Susidariusio aerozolio paskaičiavimai trūkus dažų vamzdžiui cecho patalpose. Profilaktikos priemonių, mažinančių sprogimo ir gaisro pavojų bei aplinkos taršą įvertinimas. Dažymo cecho gaisrinė – techninė schema. Bendros išvados. Priedas (1).

Ištrauka

2003 metais spalio trečią dieną sprogimas bendrovėje ,,Ukmergės gelžbetonis" nusinešė tris gyvybes. Nelaimė įvyko dėl susikaupusio sprogios koncentracijos pentano dujų ir oro mišinio. Ekspertų teigimu, nugriaudėjusio sprogimo galingumas prilygo 12 kilogramų trotilo užtaiso sprogimui.
Čia tik viena iš daugelių nelaimių, kuri įvyko dėl technologinio proceso pažeidimo ir kurios galima buvo išvengti laikantis pastatų ir įrenginių priešgaisrinių normų.
Šiame kursiniame projekte norėčiau skirti dėmesį priešgaisriniai profilaktikai dažymo cechuose, pasiūlyti prevencijos priemones, apskaičiuoti gamyklos dažymo cecho galimą viršslėgį bei nustatyti patalpos kategoriją. Gamyklos schemoje pavaizduosiu gaisrui ir sprogimui pavojingas vietas bei pasiūlysiu profilaktikos priemones.
Panaudosiu literatūrą – R.Mačiulaičio paskaitų konspektą, jo išleistas knygas bei kitus informacijos šaltinius

Dažymo cechas skirtas automobilių ir traktorių metalinių detalių dažymui ir džiovinimui. Prieš dažant detales, jų paviršiai yra nuvalomi ir nuriebalinami. Reikiamas dažų kiekis yra ruošiamas cecho dažų paruošimo skyriuje, skiedžiant dažų pusfabrikatį atitinkamu skiedikliu (tirpikliu). Automobilių detalių dažymui yra naudojami dažai, pagaminti iš nitroceliuliozės ir gliftalio dervų mišinio, skiedžiant jį acetonu. Traktorių detalėms dažyti yra naudojami sintetiniai poliesterinės dervos dažai, skiedžiant juos benzolu. Dažų paruošimo, o taip pat dažomų detalių ruošimo technologijos yra tos pačios visoms detalėms. Principinė technologinė schema pateikta a paveiksle, o cecho plano skerspjūvis b paveiksle.
Dažų paruošimo skyriuje reikiamas skiediklio kiekis siurbliu l per matuoklį 2 yra tiekiamas į mentinę maišyklę 3. Tuo pat metu į maišyklę 3 iš laikymo patalpos 4 yra tiekiamas dažų pusfabrikatis, susidedantis iš 70% dervos ir 30% skiediklio. Maišyklėje 3, jai nepertraukiamai veikiant (kai ruošiami automobilių dažai, maišyklė kaitinama karštu vandeniu iki 40°C, o kai traktorių dažai, šildoma iki 60°C), vykdome dažų pusfabrikačio skiedimą iki tinkamų naudojimui dažų. Tinkami naudojimui dažai turi turėti 20% dervos ir 80% skiediklio. Maišyklėje 3 paruošti dažai išcentriniu siurbliu 5 yra tiekiami per filtrą 6, kuris išvalo juos nuo kietų priemaišų, į talpas 7, Iš talpų 7 dažai nuolatos siurblio 8 pagalba uždara žiedine linija 9 cirkuliuoja iki dažymo kameros 17 ir atgal. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-24
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis208.13 KB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRomualdas Mačiulaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose ivertinimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Romualdas Mačiulaitis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą