Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimo būdai

Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Naftos perdirbimo technologinis procesas. Distiliacija. Papildomas perdirbimas ir kokybės gerinimas. Sprogimo ir gaisro pavojų gamyboje sukeliančių medžiagų savybės. Naftos perdirbimo produktai. Naftos produktų savybės gaisro ir sprogimo pavojaus atžvilgiu. Benzino savybės. Aparatų gairinio pavojingumo ir sprogimo pavojaus laipsnių įvertinimas. Rektifikacinė kolona. Rektifikacijos proceso priešgaisrinės profilaktikos ypatumai. Rektifikacijos proceso priešgaisrinė profilaktika. Ugnies plitimo ribojimas rektifikaciniuose įrenginiuose. Benzino siurblys. Priešgaisrinės profilaktikos priemonės. Benzino rezervuaras. Prevencijos priemonės. Galimų uždegimo šaltinių analizė. Galimi gaisro plitimo keliai. Galimų avarijų priežastys ir prevencijos priemonės. Profilaktikos priemonės, mažinančios sprogimo ir gaisro pavojų bei aplinkos taršą. Gatavų produktų (benzino) siurblinės kategorijos prognozavimas. Sprendimas. Garų kiekio prognozavimas skysčiui išsiliejus iš aparato avarijos metu. Sprogios koncentracijos zonos matmenų normavimas. Sprogimo viršslėgio skaičiavimas. Bendros išvados.

Ištrauka

Įvairių technologinių procesų gaisrinės saugos problema yra ypatingai svarbi ir reikšminga . Projektuotojai, technologai ir gaisrinės saugos specialistai, norėdami užtikrinti technologijos saugumą, turi kruopščiai išnagrinėti daug tokios gamybos bendrųjų ir konkrečių normatyvinių dokumentų. Be to, projektuojant numatyti gamybines, technologines bei organizacines priemones, kurios leistų sumažinti gaisro bei sprogimo pavojų
Technologinių procesų įvertinimas gaisro pavojaus požiūriu ir atitinkamos prevencinės priemonės yra būtina sąlyga pagrindiniam tikslui pasiekti.
Technologinis gamybos reglamentas ir technologinė gamybos schema-tai pagrindiniai gamybos saugumo užtikrinimo dokumentai. Be technologinio reglamento negali vykti jokia gamyba. Šie dokumentai turi tenkinti bent minimalius gaisrinės saugos reikalavimus, pagrįstus galiojančiais bendraisiais ir konkrečiais normatyviniais dokumentais.
Norint užtikrinti gamybos ar objekto nepavojingumą gaisro atžvilgiu, užtektų pašalinti kiekvieną konkretų pavojaus faktorių, nustatant ir realizuojant reikalingas profilaktines priemones. Dėl to labai svarbu žinoti iki kokio lygio turi būti sumažintas pavojus ir kokie technologinio proceso rodikliai charakterizuoja duoto proceso pavojingumą.

Dabartiniu metu nafta ir jos produktai turi nepaprastai didelę įtaką žmonijos egzistavimui ir veiklai, o jos svarba yra neginčijama. Naftos perdirbimas yra ilgas ir sudėtigas procesas, o šiuolaikinės aplinkos apsaugos normos šį procesą dar labiau komplikuoja, priversdamos ieškoti būdų kaip perdirbti naftą kuo ekologiškesniu būdu, darant kuo mažesnę įtaką aplinkai ir žmogui.
Nafta- sudėtingas cheminis junginys, kuris išgaunamas skirtingose žemės rutulio vietose. Ji yra labai skirtingos frakcinės sudėties ir turi skirtingą frakcinės sudėties procentą. Dėl naftos saugyklų konstrukcijos ir pervežimų laivais, neperdirbtoj naftoj, kuri tiekiama į naftos perdirbimo gamyklas, būna sūraus vandens, kuri reikia atskirti prieš jos perdirbimą.
Naftos perdirbimo gamyboj yra trys procesai: atskyrimas, transformavimas bei papildomas perdirbimas. Atskiriant (distiliuojant), perdirbamas produktas (neperdirbta nafta) perskirstoma į produktus, kurių virimo temperatūros skirtingos. Taigi nafta perskirstoma pagal skirtingus molekulinius dydžius. Transformuojant naftą, pakeičiamas atskirų molekulių dydis arba struktūra. Papildomai perdirbant iš pradžių pašalinamos nepageidaujamos produkto sudėtinės dalys (pvz. sera), dėl ko užtikrinamas geresnės produkto savybės (spalva, kvapas, stabilumas). Šioje stadijoje atsižvelgiama į produkto atitikimą įstatymais numatytiems aplinkosaugos ir kitiems reikalavimams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis61.14 KB
Autoriuskristoote
Viso autoriaus darbų54 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. hb. dr. R. Mačiulaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose ivertinimo budai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. hb. dr. R. Mačiulaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą