Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Apsaugos priemonės nuo elektros

Apsaugos priemonės nuo elektros

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios nuostatos. Elektros srovės poveikis žmogaus organizmui. Apsaugos nuo elektros būdai ir priemonės. Bendrosios nuostatos. Apsaugos nuo elektros būdai. Apsaugos nuo elektros priemonės. Apsaugos nuo elektros plakatai ir ženklai. Apsauginis įžeminimas ir įnulinimas. Elektrotechninis personalas ir jam keliami reikalavimai. Apsauga nuo statinės elektros. Saugus elektros įrenginių eksploatavimas. Suvirinimo elektra darbu sauga. Pirmoji pagalba nukentėjusiems nuo elektros srovės. Išvados.

Ištrauka

Darbo apsauga – tai teisinių, socialinių ekonominių, techninių, higieninių ir organizacinių priemonių sistema. Jos tikslas – užtikrinti saugų darbą, apsaugoti žmogaus sveikatą ir ilgam išsaugoti darbinguma gamybos procese. Šiuo metu,kai mūsų šalyje intensyviai plečiama pramonė, plačiai diegiama nauja technika, mechanizuojama ir automanizuojama gamyba, iš įmonių, ūkių ir kitų organizacijų administracijos reikalaujama užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas, diegti šiuolaikines saugumo technikos priemones, užkertančias kelią gamybiniam traumotizmui.
Remiantis statistikos duomenimis, nelaimingi atsitikimai dėl elektros srovės sudaro apie 1% visų nelaimingų atsitikimų, bet mirtinių nelaimingų atsitikimų procentas yra didelis. Pramoninio elektrotraumatizmo priežastys yra šios: nepakankamas elektros srovės pavojingumo įvertinimas, netinkamai įrengti ir netinkamai eksploatuojami elektros tinklai ir įtaisai, prastai išmokyti dirbantieji, techninės priežiūros stoka, abiejingumas ir aplaidumas. Tekėdama žmogaus kūnu, elektros srovė gali nudeginti, pažeisti organizmo audinius chemiškai (elektrolizuoti) ir sutrikdyti fiziologinius bei biologinius procesus. Biologiniam ir fiziologiniam elektros srovės veikimui būdinga tai, kad elektros srovė, tekėdama žmogaus organizmu, sutrikdo jo ląstelių biosroves ir sukelia nevalingus raumenų judesius, susitraukimus. Tai ypač būdinga širdies ir plaučių audiniams. Dėl to gali įvykti, pavyzdžiui, kvėpavimo ir kraujotakos organų paralyžius. Šiuos reiškinius elektros srovė gali sukelti tiesiogiai, t. y. tekėdama audiniais, arba netiesiogiai— veikdama centrinę nervų sistemą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis103.69 KB
AutoriusAliusia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apsaugos priemones nuo elektros [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą