Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimas

Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Technologinio proceso aprašymas gaminių dažymo ceche su dažų paruošimo skyriumi. Sprogimo ir gaisro pavojaus gamyboje sukeliančių medžiagų analizė. Benzenas (benzolas). Acetonas. Nitroceliuliozė. Prevencijos priemonės, kad išvengti galimų avarijos priežasčių. Aparatai, iš kurių eksploatavimo metų, degios medžiagos iš dalies pašalinamos į atmosferą. Aparatų irimo priežasčių analizė, apsaugos priemonės. Vamzdynų užteršimo priežastis ir apsauga nuo degių nuosėdų. Filtrų užteršimo priežastis ir priešgaisrinė profilaktika. Aparatų ir kitos technologinės įrangos apsauga nuo sprogimo gaisro atvejų. Dažymo priešgaisrinė profilaktika. Dažymo cechuose gaisro plitimo priežastys. Degių skysčių transportavimo priemonių priešgaisrinė sauga. Aparatų su kintančių skysčio lygių priešgaisrinė profilaktika. Degių medžiagų saugojimo priešgaisrinė profilaktika. Galimų technologinių uždegimo šaltinių atsiradimo priežastis. Galimų gaisro plitimo kelių įvertinimas. Aerozolio susidarymas trukusiame dažų vamzdyne cecho patalpoje skaičiavimas. Skaičiavimas. Išvados. Profilaktikos priemonės, mažinančios sprogimo ir gaisro pavojų, bei aplinkos taršą. Bendros išvados.

Ištrauka

Įvairių technologinių procesų gaisrinės saugos problema yra ypatingai svarbi ir reikšminga. Projektuotojai, technologai ir gaisrinės saugos specialistai, norėdami užtikrinti technologijos saugumą, turi kruopščiai išnagrinėti daug tokios gamybos bendrųjų ir konkrečiųjų normatyvinių dokumentų. Be to privalu, iš karto numatyti ir įgyvendinti gamybinio , technologinio bei organizacinio pobūdžio priemones ir būdus , kurie leidžia tą gaisro arba sprogimo ar gaisro kilimo pavojų iš esmės sumažinti.
Technologinių procesų įvertinimas gaisro pavojaus požiūriu ir atitinkamos prevencinės priemonės yra būtina sąlyga pagrindiniam tikslui pasiekti.
Technologinis gamybos reglamentas ir technologinė gamybos schema - tai pagrindiniai gamybos saugumo užtikrinimo dokumentai. Be jų negali vykti jokia gamyba. Šie dokumentai privalo tenkinti bent minimalius gaisrinės saugos reikalavimus, pagrįstus galiojančiais bendraisiais bei konkrečiais normatyviniais dokumentais.
Šiame kursiniame darbe pateikiami pavojaus įvertinimo ir pavojingų gaisrui pastatų patalpų skaičiavimai ir įvertinimai. Darbe nagrinėjamas bendras gamybos pavojingumas gaisro saugos požiūriu.
Šio kursinio darbo pagrindinė tema – " Medžiagų dažymo ir džiovinimo procesų priešgaisrinė profilaktika"
Kursinio darbo pagrindinis tikslas yra išnagrinėti gamybos procesą ir įvertinti patalpos, kurioje vyksta gamybos procesas pavojingumą gaisrosaugos požiūriu. Bei sudaryti gaisrinę – techninę schemą, o tai pat išanalizuot gaisro plitimo pavojų ir gaisro plitimo kelius, ir pasiūlyti prevencinės priemonės.
Dažymas – tai paviršiaus padengimas dažais, ir šio metų turi didžiausią paklausą įvairiose pramonės šakose.
Dažymas naudojamas netik suteikti gaminiui estetinį vaizdą, bet apsaugot medžiagas nuo korozijos ir erozijos, bei nuo biologinio ardimo.
Bet nereikia pamiršt kad neatsiejamas nuo dažymo – yra džiovinimas. Džiovinimas apskritai suteikia medžiagoms tam tikras savybės , ir įgalina medžiagas geriau saugoti.
Džiovinimas – tai procesas , kuris naudojamas statybinių medžiagų gamyboje. Dažymas ir džiovinimas yra neatsiejami. Ypač naudojamos organinės medžiagos.
Darbo pabaigoje pateikiama išvada ir būdai bei priemonės galinčios sumažinti pateiktos technologinės schemos pavojingumą gaisriniu požiūriu.
Norint užtikrinti gamybos ar objekto nepavojingumą gaisro atžvilgiu , užtektų pašalinti kiekvieną konkretų pavojaus faktorių , nustatant ir realizuojant reikalingas profilaktines priemones .Dėl to labai svarbu žinoti iki kokio lygio turi būti sumažintas pavojus ir kokie technologinio proceso rodikliai charakterizuoja duoto proceso pavojingumą .
Savo kursiniame darbe ir pasistengsiu išnagrinėt visa gamybos procesą ir pasiūlyt konkrečias prevencijos priemonės kurios padėtų sumažinti gamybos pavojingumą priešgaisrinės saugos klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-22
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis345.55 KB
AutoriusAndrej
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. R. Mačiulaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gaisro ir sprogimo pavojaus technologiniuose procesuose ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. R. Mačiulaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą