Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Profesinės rizikos vertinimas: tinkuotojas UAB "Statetas"

Profesinės rizikos vertinimas: tinkuotojas UAB "Statetas"

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bendra tiriamojo objekto (įmonės) charakteristika. Darbo vietos charakteristika. Darbo aplinkos profesinės rizikos veiksnių ir jų šaltinių identifikavimas, rizikos tyrimas ir rizikos priimtinumo nustatymas. Fizikiniai veiksniai (1 lentelė). Fiziniai veiksniai (2 lentelė). Cheminiai veiksniai (3 lentelė). Biologiniai veiksniai (4 lentelė). Ergonominiai ir psichofiziologiniai veiksniai (5 lentelė). Rizikos įvertinimo duomenų lapas. Rizikos sumažinimo veiksmų planas. Rizikos priimtinumas ir būtinos priemonės jai sumažinti. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra ištirti ir įvertinti darbuotojo profesinę riziką. Dirbant bet kokios profesijos darbą, darbo vietoje gali veikti fiziniai, fizikiniai, cheminiai, ergonominiai, biologiniai ir psichofiziologiniai veiksniai, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Norint sužinoti šių veiksnių įtaką darbuotojo sveikatai, reikia įvertinti profesinės rizikos dydį, veiksnių kiekį, veikimo laiką. Svarbus faktas, kad kiekvienas veiksnys skirtingai veikia kiekvieną žmogų. Tai lemia amžius, darbo trukmė, asmeninės savybės.
Rizikos vertinimas pradedamas nuo darbo aplinkos profesinės rizikos veiksnių ir jų šaltinių identifikavimo, bei rizikos tyrimo ir priimtinumo nustatymo. Poveikis ar pavojus yra nustatomas remiantis galiojančiomis higienos normomis, standartais ir kitais teisiniais aktais. Nustačius rizikos dydį, galima spręsti ar tai priimtina ar nepriimtina rizika. Ir į tai atsižvelgus darbdavys sprendžia ar reikia imtis papildomų kolektyvinių ir asmeninių apsaugos priemonių, ar tinkamos esamos apsaugos priemonės, ar tinkami įrenginiai, bei darbo vietos parametrai. Kaip pagalbinė medžiaga, apsaugos priemonių parinkimui ir rizikos sumažinimui, yra sudaromas rizikos sumažinimo planas.
Profesinės rizikos vertinimas yra labai svarbus, nes jo metu siekiama išsiaiškinti ir užkirsti kelią pavojams, kurių metu darbuotojas gali susižeisti, apsinuodyti, susirgti profesine liga, ar net gali iškilti pavojus žmogaus gyvybei.

Tiriama įmonė yra UAB "Statetas", įsikūrusi Ateities pl. 154a, Kaunas. Ši įmonė atlieka statybos remonto darbus visoje Lietuvoje. Įmonėje dirba 150 įvairių profesijų darbuotojų: 130 darbininkų ir 20 administracijos darbuotojų. Šios statybinės organizacijos atliekami remonto darbai – tai išorės ir vidaus apdailos darbai, atliekami naudojant įvairius įrankius, įrenginius, medžiagas. Rizikos vertinimui pasirenkama tinkuotojo specialybė. Bus tiriama tinkuotojo darbo aplinka, vertinama profesinė rizika, nustatomos reikiamos ir papildomos apsaugos priemonės.
Už darbuotojų saugą atsakingas asmuo yra darbdavys. Jis atsako už tai, kad darbuotojai tinkamai naudotųsi asmeninėmis apsaugos priemonėmis, taip pat organizuoja kolektyvinių priemonių naudojimą ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos kursinis darbas
KategorijaSauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis35.14 KB
AutoriusArtūras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesines rizikos vertinimas tinkuotojas UAB Statetas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą