Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo būdai autotransporto įmonėje "Baltic Custom"

Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo būdai autotransporto įmonėje "Baltic Custom"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677
Aprašymas

Diplominis darbas ir PowerPoint pristatymas. Įvadas. DSS sąlygų gerinimo metodologiniai principai. Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo teorinė samprata, funkcijos ir būdai. Europos sąjungos ir Lietuvos teisės aktai, reglamentuojantys DSS sąlygų gerinimą. Reikalavimai keliami DSS sąlygoms autotransporto įmonėse. Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygos ir jų gerinimo galimybės transporto įmonėje. DSS sąlygų tyrimo bendroji charakteristika. Traumatizmą ir sergamumą sąlygojančių veiksnių įvertinimas. DSS gerinimo priemonės ir jų veiksmingumo vertinimas. Vairuotojų darbo sąlygų vertinimas DSS požiūriu. Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo strategijos formavimas. Pagrindinės darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų tobulinimo kryptys. Ilgalaikiai darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo tikslai, uždaviniai ir jų įgyvendinimo priemonės. Išvados ir siūlymai. Žodynas. Priedai (4). PowerPoint pristatymas. Problema. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Objektas. Tyrimo metodai. Pagrindinė hipotezė. Darbo struktūra. Nelaimingo atsitikimo tyrimo tvarka. Darbuotojų apklausa. Ar vairuotojai gerai aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Respondentų pasisakymas apie pertraukas; sveikatos tikrinimų objektyvumą. Profesinės saugos ir sveikatos strategijos įmonėje įgyvendinimo priemonės. Išvados. Siūlymai.

Ištrauka

Darbuotojų saugos ir sveikatos problema ypač aktuali, nes, pažeidžiant šios sistemos pagrindus, žmonėms padaroma ne tik moralinė žala, bet dažnai ir žala sveikatai, kartais sukeliamas pavojus jų gyvybei. Teisiniu požiūriu įvertinti tokius įstatymus, dažnai net konstitucinių garantijų pažeidimus yra nelengva, nes tiek darbdavys, tiek darbuotojas stengiasi konfliktinę situaciją interpretuoti savo naudai.
Daugelis šiuolaikinių vadybos sistemų veikia Demingo rato principu: planuok – įgyvendink – tikrink – veik (t.y. koreguok). Tai dar vadinama prevencijos ir nuolatinio gerinimo principu. Ši nuostata tinka bet kokiai (tiek kokybės, tiek aplinkos apsaugos, tiek darbuotojų saugos ir sveikatos) vadybos sistemai ir užtikrina šių sistemų integravimo galimybę. Todėl, įdiegus įmonėje vieną planavimo – įgyvendinimo – patikrinimo – koregavimo principu veikiančią sistemą, ją galima panaudoti visose vadybos srityse, atsižvelgiant į kiekvienos srities specifiką.
Kiekvienai įmonei, svarstant vadybos sistemų integravimo klausimą, reikėtų įvertinti esamą vadybos sistemų padėtį ir įmonės bei visų suinteresuotųjų šalių poreikius atitinkamose srityse. Kiekviena sistema (ir veikianti atskirai, ir apjungta su kitomis) turėtų padėti įmonei pasiekti numatytus kokybės, aplinkos apsaugos ir darbuotojų saugos ir sveikatos (toliau – DSS) tikslus.
Integruojantis į ES, verslo, organizacijos sistemas, didesni reikalavimai keliami darbuotojų saugai, bei sveikatai. Pastaraisiais meteis nuveiktas didelis darbas siekiant pritaikyti Lietuvos darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus ES direktyvoms ir teisės aktams.
Probleminė situacija: Analizuojamoji, įmonė "Baltic custom" įsteigta 1991 metais. Pastaruoju metu šį įmonė užsiima krovinių pervežimu. Įmonėje dirba apie 20 žmonių. Per šį laikotarpį įmonei tenka vykdyti tam tikrą sunkų darbą, susidurti su nepalankiomis oro sąlygomis, darbais lauke, padidėjusiu dulkėtumu ir kitomis problemomis. Su gana pavojingomis, sudėtingomis darbo sąlygomis darbuotojai susiduria vos ne kasdien. Po įmonės įsteigimo 1991 metais buvo įdiegti darbuotojų saugos ir sveikatos darbo aktai. Pasitaikantys darbe smulkūs nelaimingi atsitikimai, traumos, sveikatos sutrikimai ir t.t. reikalauja sukurti ir išplėtoti kompleksinę darbuotojų sveikatos apsaugos sistemą analizuojamoje įmonėje.

Diplominio darbo objektas: Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų įmonėje"Baltic custom" tobulinimo galimybės.

Darbo tikslas:
Atsižvelgiant į pažangiausias darbuotojų saugos ir sveikatos tobulinimo sistemas, ES reikalavimus ir patyrimą, įvertinti įmonės "Baltic custom" darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygas ir pasiūlyti jų gerinimo kryptys.

Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo teorinę sampratą, funkcijas ir būdus.
2. Išanalizuoti darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygas transporto įmonėje "Baltic custom" bei jų gerinimo galimybes.
3. Suformuoti darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo strategiją.

Darbo tyrimo metodai: Tyrimas atliktas taikant lyginamosios teisėtyros, istorinį, loginį, mokslinės literatūros analizės, apklausos ir statistinio rezultatų apdorojimo metodus.

Baigiamojo darbo hipotezė: darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo strategija gali sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų riziką.

Darbo struktūra: Darbas susideda iš trijų dalių.
Pirmoje darbo dalyje "DSS sąlygų gerinimo metodologiniai principai" išnagrinėti ES ir Lietuvos teisės aktai, Lietuvos bei užsienio autorių teoriniai ir statistiniai DSS sąlygų gerinimo dokumentai.
Antroje darbo dalyje "Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygos ir jų gerinimo galimybės transporto įmonėje" atliekamas įmonės veiklos įvertinimas darbuotojų saugos ir sveikatos požiūriu bei išaiškinamos darbuotojų traumatizmo ir susirgimų profesinėmis ligomis priežastys. .
Trečioje paskutinėje darbo dalyje "Darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygų gerinimo strategijos formavimas" suformuoti konkretus strateginis planas, kuriū įgyvendinimas įgalintu patobulinti darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygas.
Darbo apimtis- 52 pusl., lenteliu- 2., paveikslų- 19., priedų- 28. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSaugos diplominis darbas
KategorijaSauga
TipasDiplominiai darbai
Apimtis92 puslapiai 
Literatūros šaltiniai34 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis240.7 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDoc.dr. Stasys Paulauskas
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju saugos ir sveikatos salygu gerinimo budai autotransporto imoneje Baltic Custom [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint pristatymas Darbuotoju saugos ir sveikatos salygu gerinimo budai [speros.lt].ppt
Microsoft Word priedai Darbuotoju saugos ir sveikatos salygu gerinimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 92 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija
  • Doc.dr. Stasys Paulauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą